משרד הכלכלה והתעשייה

מינהל סחר חוץ

סקר עסקים : הסכם אס"ח משודרג ישראל - בריטניה

*השדות המסומנים בכוכבית הינם שדות חובה.

חלק א' - ההסכם עם בריטניה

 

בתאריך ה-1 בינואר 2021, פרשה בריטניה באופן מלא מהאיחוד האירופי, וההסכם של ישראל עמה לאזור סחר חופשי (להלן "הסכם אס"ח" או "ההסכם"), נכנס לתוקף. כזכור, ההסכם בין שתי המדינות מאמץ בחלקו הגדול את נוסח הסכם האסוציאציה שקיים בין ישראל לאיחוד האירופי משנת 1995 - ונועד להבטיח את המשכיות הסחר בין המדינות.

 

לאחרונה הוחלט ברמת ראשי ממשלות כי בעיקרון גם בריטניה וישראל שואפות לעדכן את הסכם הסחר שלהן ולהפכו להסכם מודרני אשר יעדכן וירחיב את ההסכם הקיים ויכלול פרקים חדשים בתחומים כגון הסחר בשירותים, השקעות, סחר אלקטרוני, קניין רוחני, חדשנות ועוד.

 

נכן להיום, בריטניה חתמה על למעלה מ-40 הסכמי אס"ח, המכסים את הסחר שלה עם קרוב ל-100 מדינות. רוב ההסכמים הללו, בדומה להסכם הקיים של ישראל ובריטניה, הינם הסכמי "המשכיות", עם זאת בשנה החולפת, בריטניה חתמה על מספר הסכמים חדשים ושאפתניים יותר, למשל עם אוסטרליה וניו-זילנד.

 

 

כחלק מהתהליכים הפנימיים לקראת המו"מ, אגף מדיניות והסכמי סחר במנהל סחר חוץ, משרד הכלכלה והתעשייה, מזמין חברות להן אינטרס בסחר עם בריטניה לענות על סקר זה. השתתפותכם חשובה ביותר ותסייע לנו לזהות צרכים ושיפורים אפשריים בהסדרי הסחר וההשקעות בין ישראל לבריטניה, לטובת קידום העסקים עם שוק חשוב זה.

 

התשובות לשאלון הינן למטרות ניתוח פנימי ואנו מתחייבים שלא לפרסמן.

 

כמו כן, השאלון מהווה אמצעי התייעצות בלבד ואין לראות בשאלון ו/או בתשובות לשאלון התחייבות כלשהי מצד אף גורם.

 

סקר זה מכיל מספר חלקים לפי תחומים, אנא מלאו את החלקים הרלוונטיים עבור חברתכם, בצורה מפורטת ככל שניתן.

 

 

* שם פרטי

* שם משפחה

* שם חברה

* תפקיד בחברה

* תחום פעילות החברה

* האם אתה מסכים שאגף מדיניות סחר והסכמים ייצור אתך קשר בנוגע לתשובות שנתת? דרך ליצירת קשר

טלפון נייד

* דוא"ל

1 / 6

Leave this field blank